Öz Bakım Pflegeberatung Hannover’de bilgilendirme toplantısı düzenledi

Hannover Atatürkçü Düşünce Derneği’nde gerçekleşen bilgilendirme toplantısına vatandaşlarımız  yoğun ilgi gösterdi.

Öz Bakım Pflegeberatung ihtiyaç sahiplerine fayda sağlamak amacıyla kurulduğunu dile getiren Özdemir, öncelikle bize kapılarını açan Dernek yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.

Yaşlı bakımı ile ilgili haklarımızı çoğumuz bilmiyoruz.

Almanya’nın Köln ve çevresinde bir yıl önce hizmet sunmaya başlayan Öz Bakım Pflegeberatung genel Müdürü Semra Özdemir‚’’ Almanya’da yaşayan Türklerin yaşlı bakımları ile ilgili Alman devletinin bizlere sunduğu haklarını bilinmiyoruz. 

Almanya’da yaşayan Türklerin binlerce EUR bakım hibesi alabileceğini belirten Özdemir “Yaşlı bakım ile ilgili devletin bizlere sunduğu bir çok haklarımız var, maalesef o haklardan yeteri kadar yararlanamıyoruz.’’ 

Engelli ve yardıma ihtiyaç olan insanlarımıza bürokratik işlemleri konusunda ücretsiz bilgileri takip edip, sizlere bilgi veriyoruz, “Danışmanlık hizmeti verdiğimiz bireylere engelli kartı başvurusu, hemşire ihtiyacı, bakım derecesi başvurusu, temizlik işlerini ve alışverişlerini yaptırıyoruz.’’ 

Yılda bir defa 2 bin 418 İzin parası alma hakkınız Var

Yardıma muhtaç kişilerin evlerinin kullanışlı ve engelsiz hale getirilmesi konusunda Alman sigortalardan (8 bin EUR) kadar yardım alabiliyoruz, “Onların daha rahat edebilmesi için örneğin, banyo ve evlerini engelsiz hale getiriyoruz. 

Hastalarımızın acil yardım hattını evlerine kuruyoruz, engelli ve yardıma ihtiyacı olan insanların yılda bir defa (2 bin 418) izin parası alma hakkını sağlıyoruz. 

Yaşlı bakım derecesi 1-5 arasında değişen hasta bakıcılarına (441-1028 Euro) geri ödemesiz hibe parasını almalarına yardımcı oluyoruz.’’ 

Öz Bakım Pflegeberatung şirketi olarak uzman bir ekiple hizmet verdiklerinin altını vurgulayan Özdemir “İnsanlarımıza en doğru bilgileri uzman ekiplerimizle veriyoruz. Alman Devletin tanıdığı bütün imkanları hastalarımıza ce bakıcılarımızı en iyi şekilde bilgilendiriyoruz, hastalarımızla birlikte hareket ediyoruz, gözümüz gibi bakıyoruz sloganı ile işlerimizi yapıyoruz.’’ 

Öz Bakım Pflegeberatung’un ücretsiz danışmanlıkla binlerce Euro Hibe Alın

Vatandaşlarımızın bakım dereceleri ve bakım ödenekleri konusunda çok bilgi sahibi olmadığını dile getiren Özdemir, Alman makamlarından korkmaktan sıkılmadan dil veya kültürel engellerden dolayı yardımlardan yeteri kadar yararlanamadığını vurguladı. 

Öz Bakım Pflegeberatung şirketi olarak hasta bakıcısı danışanlarından hiçbir ücret almadığının altını çizen Özdemir, tüm bürokratik süreçleri ücretsiz olarak takip ediyoruz.

Yapılan başvuruların olumsuz sonuçlanması durumunda da danışanlarından hiçbir ücret talep etmediklerini belirten Özdemir, bu sayede göçmen kökenlilerin Öz Bakım Pflegeberatung sayesinde binlerce EUR destek alabileceklerini söyledi.

Semra Özdemir Öz Bakım pflegeberatung şirketi olarak yılın en iyi şirket ödülüne layık görüldü.

Öz Bakım Pflegeberatung

•    Tüm bürokratik işlemlerinizi ücretsiz takip yapıyoruz.

•    Engellimisiniz yada yardıma ihtiyaciniz mı var.

•    Engelli kartı başvurusu.

•    Hemşire ihtiyacı.

•    Yasal işlerinizde yardımcı olacak yönlendirme yapıyoruz.

•    Bakim derecesi (1-5) pflegestufe başvurusunu ücretsiz .

•    Yılda bir kere 2418€ izin Parası.

•    Temizlik işlerinizi ve alışverişinizi yaptırıyoruz. 

•    Acil yardım hattını evinize kuruyoruz.

•    Banyonuzu ve evinizi engelsiz hale getiriyoruz. 

•    Bakım derecesinin tüm haklarına bizimle ulaşın, çünkü bizimle engelsiz yaşayın.

•    Evinizi engelsiz bir yaşam yerine dönüştürmek için Alman sigortalarında sizin için 8000€ kadar bir yardım alıyoruz.

•    Tüm bunlardan ve resmi bir çok haktan yararlanmak için Öz Bakım Pflegeberatıng ile iletişime geçin.

•    Zaten başvuru yaptınız zaman, birşeye ulaşamadınız mı, biz sizin için itiraz edip sizi bir bakım derecesine ulaştırıyoruz.

•    Başvurunuz ile istediğiniz yere ulaşamadınız mı… 6 ay sonra yeniden başvurunuzu yapabilirsiniz, bırakın size biz yardımcı olalım ve bunu ücretsiz olarak yapalım.

•    Bakim parasi (Pflegegeld) alabilmeniz için palyatif hasta olmanıza gerek yok.

•    Sevdiklerinizin temel bakımını üstlendiniz ama başka yardım alamıyorsunuz, 

     Uzman ekibimizle aylık 441 €, 670 €, 853 €,1026 € ve yılda bir kez 2418 € izin parası alabilirsiniz.Paylaş: