Cunda Despot Evi

BİR YAPI

Yunanistan’ın devlet olduğu gün Rum halkının sevinçten verdiği bağışlarla, Yunan egemenliği altındaki doğum yeri olan Cunda’ya gelen “Despot” (din adamı), 1862 yılında Despot Evi olarak bilinen binayı inşa ettirmiştir.

TAŞ KAHVE

1800’lerin sonları ile 1900’lerin başında inşа edildiği düşünülen Taş Kahve, tarih boyunca kahvehane, gazino, meyhane olarak kullanılmış adanın tarihi eğlence mekânı olarak biliniyor. Adanın en hareketli yerinde bulunan, yüksek tavanlı, taş duvarlı tarih kokan bir yer Taş Kahve. İçinde kırlangıçların yuva yaptığı, vitray pencereli yapı denizin kıyısında adaya gelen ziyaretçilere hizmet veriyor.

Cunda Despot Evi’ne 300 metre uzaklıkta olan bu tarihi yere 4 dakikalık eğlenceli bir sahil yürüyüşüyle ulaşabilirsiniz.

Tarihi bir Konukseverlik ile…

Yaşanmışlıklara gözlerinizi açacağınız Cunta Despot Evi, geçmi,ş eve bir dolu anıya sescizce ev sahipliği yapmış, tarihi hayat veren 28 farklı adasıyla her detayı özenle düşünülmüş, eşsiz deneyimlerimbaşladığı bie ev, bir otel… 

 

HAYAT VEREN YUND SPA

Adanın tertemiz doğasından gelen sağlıkla Yund Spa, Ege’nin birbirinden eşsiz bitki özleri ve zeytin ağacı yağlarıyla yorgun zihninize ve bedeninize mucizevi bir canlılık katar.

Çeşitli masaj seçenekleri, deneyimli terapistleriyle yenilenerek canlanın ve doğal ışıltınızı arttırın.

SHİATSU / SHIATSU

Vücudu toksinlerden arındıran, ruh ve beden bütünlüğünü sağlayan, gevşetici etkisi ile tüm vücuda uygulanan bir masajdır. Bu Uzakdoğu terapisi vücudumuzdaki 3 ana enerji yolu boyunca akupunktur noktalarına parmak uçları baskısı ile yağsız olarak uygulanır. Terapi kişiye özeldir. Beden ve zihni sakinleştirir. Stresi azaltır, yorgunluk hissini giderir.

REFLEKSOLOJİ / REFLEXOLOGY

Çin kültüründe, ayaklar vücudun temsilcisi olarak kabul edilmektedir. Reflexology, ayakta refleks noktalarına, baş parmak ve diğer parmaklar ile baskı uygulanılarak yapılır ve terapi ayak masajı ile bitirilir. Ayaktaki belirli refleks noktaları vücuttaki organların yansımasıdır. Bu noktalara baskı uygulanarak organların sağlıklı çalışması dengelenir.

KESE KÖPÜK/SCRUB & FOAM

Hamama adım atmak aslında geçmişe adım atmak demek. Yapmanız gereken tek şey kurnanın başına geçip, üzerinize sıcak suyu dökerek kendinizi iyice ısıtmak. Göbek taşına yattığınızda başlayan seremoninin sonunda hem ölü derilerden kurtuluyorsunuz hem de ruhunuzu dinlendiriyorsunuz.

YUND SIGNATURE

Amacı aşırı gerginliği hafifletmektir. Terapist ihtiyacınız doğrultusunda istenen bölgeye yoğunlaşabilir. Gerginliği azaltır. Aromaterapi ve Derin Baskı Masajının teknikleriyle harmanlanmış, eşsiz ve sadece AC – Spa için oluşturulmuş özel bir masaj. Vücudunuzda ve ruhunuzda uyum ve denge sağlar, kaslarınızı gevşetir.

Rezervasyon için tıklayın; 

https://reservation.cundadespotevi.com/v8client/inquiry.aspx


Paylaş: