Altmışlı yılların başında Türkler ve İslâm dininden diğer birçok insan misafir işçi olarak Almanya´ya geldiler.

Burada çalışmak veya tahsil yapmak amacıyla vatanlarını terkettiler. Kendilerinden daha farklı kültür ve inanca sahip yabancı bir ülkede yeni bir yaşama başladılar. Ancak doğanın doğum ve ölüm gibi yasaları bu yaşam içerisinde de kaçınılmazdı. 

Aydın ve Adem Yavuz kardeşler bunun gereklerini zamanında tespit ederek 1991 yılında YAVUZ cenaze firmasını kurdular. Böylelikle İslam inancından insanların dinimizin gereklerine göre yerel defin işlemlerini ve ülkelerine nakledilmelerini sağladılar. 

Yavuz kardeşler Almanya´da yaşayan Türkler´in ve diğer müslümanların yakınlarının vefatı halinde her zaman yanıbaşlarında oldular. Tecrübe ve yetenekleri ile insanlarımızın gönüllerini ve itimatlarını kazandılar. Uzun yıllar eğitilmiş ve deneyimli müslüman elemanlar, gerekli tüm işlemleri yerine getirerek merhumların cenazelerinin nakillerinden, defnedilmelerine ve yakınlarının bireysel sorunlarına kadar yardımcı olmaktadırlar. Kuruluşumuzun kendine ait geniş bir araç parkı, modern ve hijyenik yıkama tesisatı ve soğutuculu morgu bulunmaktadır. 

Tüm uygulamalar ve formaliteler Avrupa standartlarındadır.


Paylaş: