Adrese yemek teslim

Mac Catering; “Adrese yemek teslim ediyoruz!” 

 Mac Catering; Örnek bir işletme “Adrese yemek teslim ediyoruz!”

“Düğünlere, mevlitlere özel menüler hazırlıyoruz!”

“Öyle insanlar var ki yemeğin yanında sıcak sohbete de ihtiyaçları var”

Hiç kimseyle rakip değiliz, kapılarımız herkese açık

 Rodop ili ve çevresinde faaliyet gösteren Mac Catering İşletmesi (Evlere yemek servisi) haftanın her günü farklı yemek menüleriyle müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Mac Catering İşletme Sahibi Mustafa Ali Çavuş, Avrupa’nın Rehberi’ne  kapılarını açtı.

2019 yılının Aralık ayında faaliyete geçtiklerini söyleyen Mac Catering İşletme Sahibi Ali Çavuş, işletme bünyesinde kurmuş oldukları dağıtım ağıyla haftanın 5 günü müşterilerinin bizzat adreslerine teslim etmek suretiyle hizmet verdiklerini belirtti. 

Hafta sonu ise düğün, mevlit ve diğer benzeri etkinliklere kişilerin isteğine göre menüler hazırladıklarını söyleyen Ali Çavuş, “Öyle insanlarımız var ki yemeğe ihtiyaçları var, ama bir de o sıcak sohbete ihtiyaçları olduğunu gördüm. ‘Benim yemek ihtiyacım var, ama maddi problem yaşıyorum.’ Bu durumda olan ailelere de gönülden yardımcı olmaya hazırız. Kapımız herkese açık” diye konuştu.

Bölge adına bu alanda hizmet veren ilk işletmelerden biri olduklarını anımsatan Mustafa Ali Çavuş sözlerine şöyle devam etti:

-Öncelikle Batı Trakya’da bu alanda iş yapan ve hizmet sunan ilk işletmelerden birisiniz. Bu fikir nasıl ortaya çıktı, biraz bundan bahseder misiniz?

 “BU ALANDA HİZMET SUNAN İLK İŞLETMELERDEN BİRİYİZ

 Öncelikle Avrupa’nın Rehberi ailesine işletme olarak bizlere değer verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Bildiğim kadarıyla Mac Catering (Evlere yemek servisi) olarak bölgemizde bu alanda hizmet sunan ilk işletmelerden biriyiz. Mac Catering ailesi olarak bu işe başlamadan evvel şöyle bir düşüncem vardı. Azınlık geçmişte olduğu gibi kültür ve geleneklerine bağlı bir topluluktur. Dolayısıyla insanlarımız düğün, mevlit gibi etkinliklerini evlerinde yapmaya çalışıyorlar. Ancak eskisi kadar bu etkinliklerini yapmaya çalışan aileler, yakın akraba ve dostlarının bir şekilde göç etmiş olmalarından yada yanlarında yer alamamalarında dolayı bu etkinliklerini yapmakta güçlük çekmeye başladılar. Sizler de biliyorsunuz ki; bu ve benzer etkinlikleri yapmak için bir ailenin en az 35-40 kişilik bir ekibe ihtiyacı var. Ayrıca yapılacak etkinliğin gerçekleşmesi için söz konusu ekibin en az 4-5 gün boyunca ön hazırlık yaparak çalışması gerekiyor.

 “MAC CATERİNG AİLESİ OLARAK İNSANLARIN EN MUTLU GÜNÜNDE ONLARIN TELAŞLARINI DAHA AZA İNDİRGEMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

 Bu düşünceler ışığında hareket ederek, özellikle azınlık insanımızın son dönemde bu konuda zorluklar yaşadığını tespit ettim. Burada bir noktaya dikkatinizi çekerek sözlerime devam etmek istiyorum. Örneğin bir cenazenin defin işlemi önceden aileler tarafından bunun hazırlığı yapılıyordu. Şimdi ise bu işlem son yıllarda hayatımıza giren cenaze hizmetleri şirketleri tarafından yapılmaya başlandı. Dolayısıyla ailelerin o acılı günün paylaşımını daha aza indirgendiğini düşünüyorum. Bizler de Mac Catering ailesi olarak insanların en mutlu gününde onların telaşlarını daha aza indirgemeyi düşünürek, etkinlik sahibinin en mutlu gününde kendi misafirlerine daha çok zaman ayırıp bizler de sunduğumuz hizmetlerle o güzel insanlarımıza en iyi hizmeti sunmayı kendimize bunu görev bilerek bu işe koyulduk.

 “DOĞAL OLARAK HAZIRLANMIŞ EV YEMEKLERİNİ MÜŞTERİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ”

 Bu işe başladığımız günden itibaren kendimize şunu ilke edindik. Özellikle hitap ettiğimiz bölgemizin ve insanlarımızın bazı hassasiyetleri var. İlk başta işletme olarak, insan sağlığı ve hijyen kurallarını uygulama birinci önceliğimizdir. Bunun yanında kullandığımız gıdaların, et ürünlerinin helal kesim olması son derece önemlidir. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki; bizler işletme olarak tamamen doğal olarak hazırlanmış ev yemeklerini müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bunun yanında insanlarımıza sunduğumuz yemek kapları birinci kalitede olup, mini fırınlarda 100 dereceye kadar ısıtıldığında bile dayanıklı ve sağlıklı kaplardan oluşuyor. Yunanistan’da çok az kullanılmakta olan en kaliteli kapları kullanıyoruz.

-Şu anda işletmenizde kaç personel çalışıyor, çalışma sisteminizi anlatır mısınız?

Şu anda işletmemizde mutfak bölümünde 4 ve dağıtımda da 2 olmak üzere 6 personel çalışıyor. Ancak bu sayı iş yoğunlumuza göre bazı günler artabiliyor. İşletme olarak haftanın beş günü çalışıyoruz. Hafta sonunu da bölgemizde gerçekleştirilen etkinliklere ayırmış olup, bu yönden gelen taleplere cevap veriyoruz. Bunun yanında toplu etkinliklerde yemek servisini, yemeğin tazeliğini ve sıcaklığını kaybetmemesi için özel araçlarda Termobox adı verilen bölümlere konularak daha sonra etkinlik alanında servis imkanını sunuyoruz.

-Müşteri profiliniz ve bunun yanında hedef kitleniz hangi alanlardır, daha çok hangi kesim sizleri tercih ediyor, bununla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

 “HEDEF KİTLEMİZ DÜĞÜN, MEVLİT DİĞER TOPLU ETKİNLİKLERDİR”

 Müşteri profilimiz genellikle abone usulüyle çalıştığımız için yaşlı kesimin olduğunu söyleyebilirim. Genelde bu kişilerin aileleri yada çocukları, son yıllarda en başta ekonomik olmak üzere, çeşitli sebeplerle yurt dışına göç etmiş ailelerdir. Bu aileler bizlere ulaşarak geride kalan yakınlarına evlere yemek servisi hizmetimizden yararlanmak istediklerini iletiyorlar. Bunun yanında ihtiyaç durumunda olan aileler de bizlere başvurarak evlere yemek servisi hizmetimizden yararlanan ailelerdir. Bizler de işletme olarak günlük oluşturduğumuz dağıtım ağımızla, Rodop ilinin bir çok noktasına hizmet sunmaya devam ediyoruz. Şöyle ki; Yassıköy Belediyesinden, Gümülcine Belediyesine, Şapçı Maronya Belediyesinden, Kozlukebir Belediyesine kadar, bizzat ihtiyaç sahiplerinin kapılarına kadar giderek servis yapıyoruz.

Asıl hedef kitlemiz düğün, mevlit diğer toplu etkinliklerdir. Dolayısıyla bizim hedef kitlemiz, etkinlik sahibi kişinin üzerinden bu telaşı, yükü alıp, kişinin davetlilerine ve misafirlerine daha çok zaman ayırmasını sağlayabilmektir. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi dolayısıyla bu etkinliklerimiz uzun bir süredir gerçekleştirilemiyor. İnşallah daha iyi günlere en kısa sürede ulaşacağımızı ümit ediyorum.

-Dağıtım sırasında karşılaştığınız herhangi bir sorun yada farklı durumlar oluyor mu?

“ÖYLE İNSANLARIMIZ VAR Kİ YEMEĞE İHTİYAÇLARININ YANI SIRA, SICAK SOHBETE DE İHTİYAÇLARI OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Öncelikle işletme sahibi olarak şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Bölgede ilk olduğumuzu düşündüğüm böyle bir hizmeti Azınlığımızın hayatına kazardırmanın bir mutluluğu var. Öyle ki bazen uzak bir köye gidiyorsun ve çok farklı durumlarla karşılaşıyorsun. Ama o aileyle kısa bir sohbet ettiğinde bu sunmuş olduğun hizmetin değerini anlayabiliyorsun. Burada her şey maddi değil. Onu da geçtim, öyle insanlarımız var ki yemeğe ihtiyaçlarının yanı sıra, bunun yanında bir de o sıcak sohbete ihtiyaçları olduğunu gördüm. Özellikle ekibimde yer alan arkadaşlarımız bu noktada müşterilerimizle diyaloğu iyi kuruyorlar, eve hizmetin yanısıra insanlarımızla sohbet edip zaman zaman onların dertlerine ortak oluyorlar. Burada herhangi aksi bir durum gördüğümüzde de bunları bizzat kişinin yakınlarına iletiyoruz. Bu anlamda müşterilerimiz bizim için her zaman değerli ve önemlidir.

-Yeni iş sahanızla ilgili olarak bugüne kadar olan düşünceleriniz nelerdir?

 “BİZLER HİÇ KİMSEYLE RAKİP DEĞİLİZ, İŞ YERİMİZİN KAPILARI HERKESE AÇIK”

 Öncelikle çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bundan yirmi yıl önce farklı alanlarda görev yapmıştım. Başta Gümülcine Türk Genleçr Birliği ve daha sonra da yaklaşık 10 yıl Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nde görev yaptım. Şu anda da Mac Catering işletmesinin başındayım. Bu isim nereden geldi diye soracak olursanız, adım ve soyadımın baş harflerinden oluştuğunu söylemek istiyorum. Bir kez daha şunun altını çizmek istiyorum; Bizler burada Mac Catering ailesi olarak, 2019 yılının Aralık ayından itibaren hizmet vermeye başladık. O günden bugüne kadar büyük bir aile olduk. Bizler hiç kimseyle rakip değiliz. İş yerimizin kapıları herkese açık. Batı Trakya Türkleri arasında her türlü birlik, beraberliği ve dayanışmaya hazırız. Bizler işletme olarak sadece Azınlık insanımıza değil, Yunanlı vatandaşlarımıza da hizmet sunuyoruz.

-Son olarak bizim aracılığımızla vatandaşlarımıza hangi mesajı göndermek istersiniz?

Bizler işletme olarak başta Rodop ili olmak üzere, her noktaya hizmet sunma imkanımız var. Yurt dışında olan ailelerimiz olabilir. Onların geride bıraktıkları anne, baba ve diğer yakınları olabilir. Bizlere ulaştıkları takdirde, biz onların yemek ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Burada bizim amacımız maddiyat değil. “Benim yemek ihtiyacım var, ama maddi problem yaşıyorum” bu durumda olan ailelere de gönülden yardımcı olmaya hazırız. Tüm okuyuculara selam ve saygılarımı iletir, sizlere de çalışmalarınızda başarılar dilerim


Paylaş: