Dueplast Plastik Estetik Cerrahi Düsseldorf

Almanya’nın en modern ve donanımlı Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniği Dueplast Düsseldorf’ta açıldı

Modern ve tam donanımlı alt yapısı ile Düsseldorf’ta kaliteli sağlık hizmetleri sunacak olan Dueplast Plastik Estetik Cerrahi Kliniği düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Almanya’nın Düsseldorf şehrine uzun yıllar alanlarında hizmet veren Kulak, Burun, Boğaz ve Yüz Estetiği Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Cem Karas, Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Şamil Parlak ve Abbas Demirdere tarafından birçok yeniliğe imza atarak, plastik estetik cerrahi alanında her türlü ihtiyaca cevap verebilecek beş yıldızlı bir klinik kazandırdı.

Modern donanımı, profesyonel kadrosu, merkezi yer ve ferah ortamı ile farkını ortaya koyan Dueplast Plastik Estetik Cerrahi Kliniği, sağlık alanında birçok ilke imza atıyor.

Op. Dr. Cem Karas “Hastalarımıza hizmet verirken kendi alanımızın dışında tüm branşlarda sağlık turizm ile birlikte hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

Dueplast Plastik Estetik Cerrahi Kliniği’nin kurucu ortakları açılışta Avrupanın Sesi ve Avrupanın Rehberi imtiyaz sahibi Mehmet Hasan’a açıklama yaparak, memnuniyetlerini ifade etti.

Donanım, kalite, güven ve samimiyete dayalı Dueplast Plastik Estetik Cerrahi Kliniği’ni açarak sağlık sektöründe önemli bir hizmetin adresi olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Kulak Burun Boğaz ve Yüz Estetik Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Cem Karas, kendini şöyle tanıttı: “1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra aynı yıl 9 Eylül Üniversitesi'nde kulak burun boğaz ihtisasına başladım. 2003 yılında uzman olduktan sonra üst ihtisas olarak yüz estetik cerrahisi plastik cerrahisi üzerine Amerika-San Diego’da, Hollanda-Amsterdam'da plastik cerrahi eğitimi aldım. Sonrasında İzmir'in ve Türkiye'nin belki de Avrupa'nın en büyük kulak burun boğaz hastanesinin kuruluşunda yer aldım. Yaklaşık 12 yıl boyunca hastanenin kurucu hekimliği ve başhekimi olarak görev yaptım. O sırada binlerce hastaya hizmet ettim. Yurt içinde ve yurt dışından çok sayıda hastamız bize başvurdu ve 20 binin üzerinde burun estetik cerrahisi yaparak bu konuda yaş grubunda gerçekten en fazla sayıya ulaşmış hasta hekimiyim. Son 5 ile 6 yıldır kendi kliniğinde hizmet vermekteyim.”

Dünya standartlarında ve her branşta hizmet verilecek

Yurt dışından özellikle Almanya, Belçika ve Hollanda'dan çok sayıda hastanın kendilerine  başvurduğunu ifade eden Karas, “Zaman içerisinde şunu anladık, şunu gördük ki bu hastalarımız oralardan bize hizmet almaya geliyorlar.

Biz onların ayağına neden bu hizmeti götürmeyelim? Bu arayışın içerisindeydik. Yıllar içerisinde Abbas Demirdere bey ile tanıştığımızda bu fikri nasıl geliştirebilirizi konuştuk. Diğer yapılanmalar gibi basit bir ofisten ziyade hizmet verebileceğimiz a sınıf, gerçekten üst segmentte bir klinik olmak için ne yapabiliriz? Bunun tartışmalarını yaptık ve plastik cerrahi uzmanı Dr. Mustafa Şamil Parlak bey ile tanıştıktan sonra ekip daha da güçlendi ve şekillendi.

Ardından bu 3 kişilik ekip olması gereken her türlü hizmeti verebilecek a sınıf bir klinik olmayı hedefleyerek işlere başladı. Gerçekten uzun ve meşakkatli bir süreç. Türkiye'de yaşayan Türkiye'de çalışan bir hekim olarak Almanya'daki çalışma sistemi ve Almanya'daki prosedürlere ayak uydurmak çok kolay değil. Hakikaten çok zaman alınmışlar.

Çok uzun zaman alan işler bu yüzden başlangıcından bugüne çok zaman ve emek harcadık. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda gerçekten inanılmaz derecede kaliteli bir klinik oluşturduk. Gerek tesisatımız gerek tıbbi malzemelerimiz bununla beraber ekibimiz, donanımımız hepsi birbirinden iyi ve güzel, hatta ben iddia ediyorum ki sadece buradaki yerel halktan ziyade yine Belçika ve Hollanda'dan çok sayıda hastamızın geleceğini umut ediyorum.

Şirketimizin ikinci bir aslında örgütlenmesi planlaması, sağlık turizmi. Biz burada hastalarımıza hizmet verirken kendi alanımızda kendi branşlarımızda aslında tüm branşlarda sağlık turizm ile birlikte hastalarımıza hizmet vermeyi de hedefliyoruz.

Yani obezite cerrahisinden plastik cerrahinin tüm alanlarına, diş hekimliğinden ortopedi, göz aklınıza gelebilir. Her türlü branşta hizmet verebileceğimiz bir oluşum içerisindeyiz. Ekibimiz gerçekten çok güçlü.

Benim de yıllarca başhekimlik yapmış olmam, birçok hekim arkadaşla birlikte çalışmış olmam önemli bir unsur. Dolayısıyla buradan hastalarımızı hangi hekimin, hangi şartlarda, hangi sonuçta daha iyi ameliyat yapabileceğini çok daha iyi biliyorum.

Çünkü ben onların ameliyathanelerinde bulunmuş, onların ameliyathanelerinde başhekimlik yapmış bir hekimim kimin eli daha iyi, kimin cerrahisi daha iyi, kim neyi, nasıl yapar, hepsini çok daha iyi sezebiliyorum.

Dolayısıyla hem burada klinik olarak hizmet vermek hem buradan sağlık turizmiyle hastalarımızı yönlendirmek hem de ben en büyük açıklardan bir tanesi de sağlık turizmin de, İzmir'de, İstanbul'da, Antalya'da, Ankara'da ameliyat olan hastaların herhangi bir sorun ya da komplikasyon ile karşılaştığında Almanya'da başvurabilecekleri bir yer haline de geldik.

Yani bizim amacımız illa bizim tedavimiz altında olmasa bile başka bir hekim tarafından başka bir hastanede ameliyat olsa dahi gerekli kontrollerini, gerekli bakımlarını ve gerekli tedavilerini bizim kliniğimizde Düseldorf Dueplast’ta yaptırabilirsin. Dolayısıyla hizmeti her şekilde A’dan Z’ye hastalarımız için planlamayı sürdürmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Yoğun hasta grubunun Almanya’dan olduğu için Düsseldorf şehrini seçtiklerini söyleyen Karas, “Hastalarım yoğunlukta Almanya’dan geliyor olması, bir ikincisi de benim annem babam ilk evlendiklerinde 1974 yılında Almanya'ya ilk geldiklerinde ve tanıştıkları yer Düsseldorf, yani dolayısıyla bir kan çekimi de var, bağ çekimi de var.

Dolayısıyla oradan gelen bir belki içsel bir dürtü de var. Hasta yoğunluğumuz hasta grubumuz da bu bölgede daha fazla olduğu için ama tabii ki şubelerimiz, çalışan hekim arkadaşlarımızla birlikte çoğalabilir, artabilir. Bu hizmet kalitesini yaymak, arttırmak hedefimiz. Tabii ki sadece bir yer açmak değil, önemli olan içeride çalışacak, bize destek olacak, bizimle birlikte aynı düşünceye sahip hekim arkadaşlarla beraber olmak, yani o hekimlerin olması çok önemli, kurumsallaşmak çok önemli. Kolay ulaşılabilir bir noktadayız.

Burası Düsseldorf Medya Center konumunda yerimiz çok güzel. Kapımız herkese açık. Ben özellikle ben hafta sonları da burada olacağım için geldiğim zamanlarda Cumartesi ve Pazar günleri de çalışacağım” ifadelerini kullandı. 

8 yaşında Almanya'ya geldiğini, lise tahsilinin ardından tıp okuyup, 20 yıldan buyana uzman cerrah olarak çalıştığını ifade eden, Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Şamil Parlak ise “12 yıldan buyana da plastik estetik cerrahı yapıyorum. Aynı zamanda el cerrahi ve genel cerrahi uzmanıyım. Bu yıl da Cem Karas, ondan sonra Britta Kühlmann, Deniz Alexiv ve benim şahsımdan birlikte Dueplast Plastik Estetik Cerrahi ismini verdiğimiz kliniğin açılışını yaptık” dedi.

Kaliteli hizmet vereceğiz

Dr. Parlak şöyle devam etti: “Plastik cerrahi aslında cerrahiye başladığımda plastik cerrahi benim çok büyük ilgimi çekiyordu. O zamanlar plastik estetik cerrahide eğitim yeri bulmak çok kolay değildi. Onun için ilk önce genel cerrah olarak eğitim gördüm.

Orada da uzmanlığım var. Bu uzmanlıktan sonra da el cerrahisi ve plastik estetik cerrahi uzmanı oldum. O uzmanlığı yaptıktan sonra da yardımcı hekim olarak Essen-Alfried Krupp Hastanesi’nde çalışmaya başladım. Halihazırda da orada çalışmaya devam ediyorum. Aynı zamanda burada da hizmet vereceğiz. Genel olarak biz hastalarımıza sadece yüzeysel veya güzel görünürlüğüne bakmıyoruz.

Hastalarımızın genel olarak bir insanın hayat düzenine, kişi sağlıklı mı veya sağlıksız mı, neden cildi sarkıyor veya cildinde neden lekeler var. Bazen böyle iç hastalıklar yüzünden kaynaklanan cilde yansıyan hastalıklarda olduğu için biz hastamıza komple bakıyoruz. Yalnız yüzünü görmüyoruz veya da yalnız vücudunun tamamına bakıyoruz.

Yani yalnız dolgularla değil, vitaminlerde kullanarak tedavi yapıyoruz. Sırf cerrahi yapmıyoruz, tüm hastalara bakıyoruz ya da bariatrik terapi görmüş hastalığımızda yani aşırı kilo vermiş mide balonu gibi operasyon görmüş hastalığımızda cilt sarkıyorsa onlara da cerrahi germe ameliyatları uyguluyoruz.”  

Düsseldorf şehrinde yeni açılışı yapılan Dueplast Kliniği’nde hizmet vermekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Kadın Haslıkları Doğum Uzmanı Dr. Çiğdem Karas ta, daha çok lazerle ilgili işlemler, kadın hastalıkları ve doğum konusuyla ilgili işlemler, özellikle lazerle bilimsel gençleştirme, menopozlar, kuruluk, idrar kaçırma gibi şikayetlerle ilgili lokal yapılabilecek tedavilerin hepsini burada yapmayı planladıklarını söyledi.Paylaş: